Massaažid kehale

MASSAAŽID KEHALE

massaaz

MÜOSTRUKTUURNE MASSAAŽ

Müostruktuurne massaaž töötab sügaval kudede tasemel: lihastes, kõõlustes, luudes ja liigestes. Selle tehnika eesmärk on saavutada maksimaalne lihaste lõõgastumine, spasmide vabastamine. Selle tehnika abil paraneb organismi ainevahetus ja aeglustub kudede vananemise protsess.

Müostruktuurse massaaži tulemusena vähenevad lihaste valulikkuse sümptomid ja saavutatakse üldine heaolu, mis omakorda aeglustab vananemise protsessi.

 

BIOVASKULAARNE MASSAAŽ KEHALE

Garcia koolkonna lümfimassaaž on unikaalne tehnoloogia, mis lahendab enamiku veresoonkonna puudulikkusega seotud probleemidest, ja eelkõige ka lümfisüsteemi ja venoosse osa äravoolusüsteemiga seonduvast. Arvestades paljusid kosmeetilistest probleemidest tulenevaid häireid klientidel, on see tehnika vaieldamatult üks populaarsemaid salongides. Vaadeldes erinevaid võimalusi alustatakse interstsiaalsest lülidevahest (lümfisõlmede esmane rehabilitatsioon), edasi kanalikulaarse tasemega (peamised drenaažikanalid) ja lõpetades ganglionaarse tasemega mõjutades lümfisõlmede tööd.

Lisaks käsitletakse astmaatiliste mehhanismide tungimist kosmeetikatoodete aktiivsete komponentide  abil epiteelkudedesse (biosmootiline tehnika), mis ennetab naha ülitundlikkust.

Üldjoontes on tehnoloogia hädavajalik veresoonkonna probleemide lahendamiseks, sealhulgas rehabilitatsioon kirurgilistele patsientidele ja sümptomaatiline ravi progresseeruvale haigusele. Hädavajalik tehnika kaasaegsete inimeste salongihooldustes.

 

NEURORETSEPTOORNE MASSAAŽ KEHALE (anti-stress)

Neuroretspetoorse ehk anti-stress massaaži koolitusel õpetatakse mitmeosalist massaaži-metoodikat, mis keskendub stressist põhjustatud probleemide lahendamisele. See massaažitehnika aitab mõjutada psüühilist enesetunnet (põhjustatud sotsiaalsest stressist) ja leevendada stressi füüsiliselt ilmnenud sümptomeid.

Anti-stress tehnika tagab maksimaalse vaimse ja füüsilise pingemaanduse: lõdvenevad pinges lihased, kaovad stressi-peavalud, vabanevad pingeasendid, näoilme omandab rõõmsama ja pingevabama ilme. Kursusel vaadeldakse kohanemis- ja mittekohanemise kaitsesüsteemide mõju organismi elundite, kudede ja molekulide tasandil. Massaaži tehnika hõlmab kompleksselt mitmeid tasandeid, mis vastutavad erinevate tasemete mõju eest kudedele. Massaaži toime avaldub mitmel tasandil: sügavaimatest pindmiste koekihtideni, kaasaarvatud neurosedatiivne toime. Massaaži esmane mõju toimub peamiste analüsaatorite abil kesknärvisüsteemis, mille tulemuseks on sedatsioon (erutuse vähenemine, närvide rahunemine). Alustades tööd makrotasandil (psühhoemotsionaalsel tasandil), liigume järk-järgult kudede tasandile (ühendanud mehhanismi veresoonkonna ja lihaste kohanemisel).

Seminari programm käsitleb etioloogia ja patogeneesi stressi reaktsioone organismis. Enamik aega kulub praktiliste oskustele töö eri etappidel – erinevatele tehnikatele, samuti füsioteraapia meetodite täiendavatele mõjudele. Protseduur näeb välja nii, et kosmeetik/massöör töötab samaaegselt kahes erinevas tsoonis, mis tähendab, et ühe käega töötab ta ühes kehapiirkonnas ja teise käega hoopis teises piirkonnas. Sellega saavutab professionaal kliendi erilise lõõgastatuse.

 

MASSAAŽ SELJAVALUDE ESINEMISEL

Selgroo ja seljalihaste üldine olukord näitab ära inimese struktuurisüsteemi tugevuse. Tehnika, mis on loodud Enrique C. Garcia poolt – on raviv ja profülaktiline manuaalne kehahooldus, mis taastab seljalihaste raamistiku ja nende struktuuri. Seminaril käsitletakse laia teemaderingi, mis on seotud seljalihaste raamistikuga ja selgroo üldise seisundiga ning nende funktsioonidega, arvestades individuaalset inimest. Kasutades Garcia massaažitehnikat seljapiirkonna töötlemisel saame teadmise ja oskuse paremini ja sügavamalt analüüsida seljavalu tekkimise põhjuseid. Ja alles seejärel oleme võimelised andma hinnangut ja nägema võimalusi seljalihaste raamistiku parandamiseks. Vaadeldes probleemi kahjustusi saame koostada pikaajalise taastusravi programmi.

Seljavalude massaaži protseduur koosneb piki, risti ja diagonaalsetest tõmmetest, kombineeritud sõtkumise võtetest ja keerulistest liigeste mobiliseerimisest. Seljavalude metoodika omandamist soodustab baaskoolitus – müostruktuurne kehamassaaž. Oluline on, et tõmbejõudu ja liigutuste sügavust tuleb doseerida optimaalselt, et saavutada maksimaalne ravitoime. Väga tulemuslik klientide lemmik protseduur salongis ja massööride hinnangul unikaalne koolitus.

 

PSÜHHO-BIO-STRUKTUURNE MASSAAŽ KEHALE (SPA massaaž)

metoodika on kombinatsioon kolmest erinevast tehnikast: lõõgastav/antistress, lümfidrenaaž, tugev lihasmassaaž. See integreeritud massaažitehnika aitab kaasa nii psüühiliste kui ka füsioloogiliste probleemide lahendamisele. Nimelt aitab Antsitressi tehnika ennetada tervise probleeme, mis on tingitud ümbritsevast keskkonnast vabastades pingeid ja stressi. Lümfidrenaažiga normaliseeritakse mikroelementide tasakaalu, mis on oluline inimkeha kohanemisel kliima/aastaaja muutusega. Neid kahte tehnikat toetab Struktuurne tehnika, millega töötatakse kudede kihid sügavalt läbi. SPA-massaži kaudu toimub sügav lõõgastumine (antistressi mõju), mis vabastab lihaste spasmid ja seeläbi toimub (näo)naha kortsude ennetamine, liigse vedeliku väljutamine, kudede elastsuse taastamine. Soovitatakse kasutada stressiga toimetuleku ja rehabilitatsiooni ajal pärast haigust, samuti vananemisega seotud probleemidega inimestele.

 

TSELLULIIDIVASTANE MASSAAŽ

Eesmärk on parandada lipodüstroofilisi muutusi nahas ja nahaaluskoes, samuti mõjutada nimetatud muutuste peamisi avaldumisvorme (elastsuskadu ja rakukoe muutusi). Arvestades tselluliidi olemust, samuti heterogeensuse patoloogilisi muutusi, on programmi valitud erinevaid massaaži tehnikaid, mis toimivad patogeneesi eri etappides.

Tööd alustades stimuleeritakse nahka ja pindmist kapillaaride võrgustikku jõudes järk-järgult tselluliidi nahaaluse rasvkoeni, kaasates sügava kapillaaride võrgustiku. Sellega suunatakse rikutud lipiidid liikuma, kiirendatakse lümfiringet. Saavutatakse ainevahetuse aktiveerimisprotsess lipolüüsis (rasvarakkude lõhustumine) ja kudede drenaaž suurendades olemasolevate lihaste võimekust ja kohandades mikrotsirkulatsiooni kanaleid. Kosmeetikatoodete koosmõjuga saab tulemust veelgi parendada.

Garcia tehnika  erineb klassikalisest tugevast/valulikust tselluliidmassaažist, tehnika lõhub rasvade-, lipiidide-, soolade massi, mitte kudet ennast (klassikaliselt muljutakse kudet, võib tekkida isegi hematoom, mis hakkab kapselduma takistades aktiivset lümfiringet tulevikus, mis on aga ülioluline tselluliidi vähendamiseks).

 

HIINA TERVENDAV MASAAŽ (reflektoorne kandade piirkond)

See massaaž on pärl hiina meditsiinis. Massaaži kasutamine tuleneb iidsest meditsiinist, kus selle kohta öeldi: „Kõikidel inimestel on jalad, nagu kõikidel puudel on juured“. Puu elu algab juurtest ja inimese vananemine jalgadest. Mitmete tuhandete aastate jooksul töötati Hiina meditsiinis välja täiuslik tervendava toimega ravi, mida teostatakse jalgade, jalalabade ja kandade piirkonnas. Nendele piirkondadele saab mõju avaldada erinevate massaaživõtetega: saab stimuleerida vereringet, parandada immuunsüsteemi, reguleerida kõikide kehaosade funktsioneerimist, ennetada või ravida haigusi, samuti teostada diagnoosi. Hiina tervendavat massaaži jalalabapiirkonnale nimetatakse täiuslikuks SPA-protseduuriks. Teraapilise efekti saavutamisel ei tohiks reflektoorseid  tsoone mõjutada kauem kui 40 minutit ehk 20 minutit kummagi jalalaba kohta. Ülejäänud aeg peab kuluma kehapiirkonnale. Massaaži tulemusena paraneb jalalabade funktsioon, siseorganite ja kogu organismi töö. Massaaži tulemusena tekib jalgades erakordne kergus ja hea uni.

 

 

Täpsema informatsiooni saamiseks helista  53718065, 6580181 või saada kiri  info@iluks.ee .