Massaažid näole

MASSAAŽID NÄOLE

naomassaaz

MÜOSRUKTUURNE MASSAAŽ NÄOLE

Müostruktuurne massaaž töötab sügaval kudede tasemel: lihastes, kõõlustes, luudes ja liigestes. Selle tehnika eesmärk on saavutada maksimaalne lihaste lõõgastumine, spasmide vabastamine. Selle tehnika abil paraneb organismi ainevahetus ja aeglustub kudede vananemise protsess.

Massaaži tulemusena vähenevad lihaste valulikkuse sümptomid ja saavutatakse üldine heaolu, mis omakorda aeglustab vananemise protsessi. Tehnika sisaldab mahukat manipulatsioonide blokki.

Müostruktuurne massaaž taastab näo arhitektoonika, kõrvaldab näolihaste pinged, parandab vereringet ja seeläbi ka naha, aitab kliendil vanusest tingitud muutusi kõrvaldada. Massaaž aitab suurendada lihaskiudude elastsust, nende kontraktiilsust, aeglustada lihaste atroofiat, suurendada hapnikuvarustust lihasrakkudele. Peamine massaažitehnika eesmärk on suunatud saavutamaks maksimaalne lihaste lõõgastumine, spasmide vabastamine-, stagnatsiooni ja vananemisprotsesside pidurdamine ja tagasi pööramine kudedes- ja ainevahetuslike protsesside parandamisele organismis.

Enamikule näolihastele on oluline omadus – nad ei liiguta liigesid ega luid. Erandiks on väike rühm mälumislihaseid, mis tagavad lõualuu ja temporomandibulaarse liigese liikumise. Mälumislihased on luude külge kinnitatud nagu kõik keha lihased – mõlemad otsad, näolihased – ühest otsast luu moodustumisteni, teine nahale. Vanusega seotud muutused põhjustavad mõnede lihaskiudude gruppide lühenemist ja nahk kogeb vastupidiselt gravitatsiooniefekte ja kaotab järk-järgult elastsuse. Nende protsesside süvendab näo lihaste verevarustust ja hapnikuga varustamist.

Massaažil on korrigeeriv mõju mitte ainult näo lihastele, vaid ka õlgade- ja kaela piirkonnale ning peanahale. Protseduur algab ettevalmistava kohanemisfaasiga, mis valmistab ette naharetseptoreid, veresooni ja lihaseid. Põhietapi raames töötatakse lihastega, millised mõjutavad veresoonte kudede trofismi parandamist ja teostatakse lihaste lõõgastumise tehnikaid. Iga näolihas saab töödeldud. Suurt tähelepanu pööratakse kaelapiirkonnale ja õlavööle. Töödeldakse sügavuti küünarvarre, õlgade, trapetslihaste ja kaela piirkonna lihaseid ning õlavöötme liigesed avatakse. Lisaks on oluline taastada massaaži käigus kliendi psühho-emotsionaalne foon.

Protseduuri lõpptulemus on sügavuti mõjutamise kaudu näolihaste struktuuri maksimaalne tõstmine. Massaaži tulemusena suureneb naha toonus ja elastsus, korrigeeritakse topeltlõug ja näo kontuurid, kõrvaldatakse silmade alused tursed ja tumedad ringid, kortsud silenevad, paraneb kuperoosa ilming.

KOOLITUSE PROGRAMM:

* Lihaste ja naha anatoomia.

* Massaaži teoreetiline ja füsioloogiline põhjendus.

* Kudede kohanemine sügava mõjuga.

* Efektiivsed töömeetodid näo lihaste raami taastamiseks.

* Töömeetod, et taastada ülemise õlavöötme ja kaela piirkonna liigeste liikuvus.

* Praktiline töö.

Müostruktuurse näomassaaži kursuse läbinud spetsialist on võimeline lahendama palju ülesandeid, sealhulgas:

* Kliendi psühho-emotsionaalse tausta ühtlustamine;

* Näoovaali kuju taastamine;

* Vereringe ja lümfivoolu aktiveerimine, mis võimaldab parandada kudede ainevahetust, rikastada rakke ja kudesid hapniku, toitainetega ning eemaldada ka toksilised ained ja surnud rakud.

* Näolihaste karkassi lõdvestumine ja normaliseerumine.

* Topeltlõua lipolüütiline korrektsioon.

* Depressioonist ja stressist vabastamine.

* Närvisüsteemi normaalse toimimise taastamine.

Müostruktuurse näomassaaži kursustele on oodatud nii massöörid kui kosmeetikud (nii meditsiinilise taustaga kui ka ilma). Mis tahes taseme spetsialistid saavad kursusel süstematiseeritud ja ulatuslikud teadmised, mis kahtlemata toovad suurt kasu iga kursuslase individuaalsele massaažipraktikale.

 

BIOVASKULAARNE MASSAAŽ NÄOLE

Garcia koolkonna lümfimassaaž on unikaalne tehnoloogia, mis lahendab enamiku veresoonkonna puudulikkusega seotud probleemidest, ja eelkõige ka lümfisüsteemi ja venoosse osa äravoolusüsteemiga seonduvast. Arvestades paljusid kosmeetilistest probleemidest tulenevaid häireid klientidel, on see tehnika vaieldamatult üks populaarsemaid salongides. Vaadeldes erinevaid võimalusi alustatakse interstsiaalsest lülidevahest (lümfisõlmede esmane rehabilitatsioon), edasi kanalikulaarse tasemega (peamised drenaažikanalid) ja lõpetades ganglionaarse tasemega mõjutades lümfisõlmede tööd.
Lisaks käsitletakse astmaatiliste mehhanismide tungimist kosmeetikatoodete aktiivsete komponentide  abil epiteelkudedesse (biosmootiline tehnika), mis ennetab naha ülitundlikkust.
Üldjoontes on tehnoloogia hädavajalik veresoonkonna probleemide lahendamiseks, sealhulgas rehabilitatsioon kirurgilistele patsientidele ja sümptomaatiline ravi progresseeruvale haigusele. Hädavajalik tehnika kaasaegsete inimeste salongihooldustes.

 

NEURORETSEPTOORNE MASSAAŽ NÄOLE (anti-stress)

Neuroretspetoorse ehk anti-stress massaaži koolitusel õpetatakse mitmeosalist massaaži-metoodikat, mis keskendub stressist põhjustatud probleemide lahendamisele. See massaažitehnika aitab mõjutada psüühilist enesetunnet (põhjustatud sotsiaalsest stressist) ja leevendada stressi füüsiliselt ilmnenud sümptomeid.
Anti-stress tehnika tagab maksimaalse vaimse ja füüsilise pingemaanduse: lõdvenevad pinges lihased, kaovad stressi-peavalud, vabanevad pingeasendid, näoilme omandab rõõmsama ja pingevabama ilme.
Kursusel vaadeldakse kohanemis- ja mittekohanemise kaitsesüsteemide mõju organismi elundite, kudede ja molekulide tasandil. Massaaži tehnika hõlmab kompleksselt mitmeid tasandeid, mis vastutavad erinevate tasemete mõju eest kudedele. Massaaži toime avaldub mitmel tasandil: sügavaimatest pindmiste koekihtideni, kaasaarvatud neurosedatiivne toime. Massaaži esmane mõju toimub peamiste analüsaatorite abil kesknärvisüsteemis, mille tulemuseks on sedatsioon (erutuse vähenemine, närvide rahunemine). Alustades tööd makrotasandil (psühhoemotsionaalsel tasandil), liigume järk-järgult kudede tasandile (ühendanud mehhanismi veresoonkonna ja lihaste kohanemisel).
Seminari programm käsitleb etioloogia ja patogeneesi stressi reaktsioone organismis. Enamik aega kulub praktiliste oskustele töö eri etappidel – erinevatele tehnikatele, samuti füsioteraapia meetodite täiendavatele mõjudele. Protseduur näeb välja nii, et kosmeetik/massöör töötab samaaegselt kahes erinevas tsoonis, mis tähendab, et ühe käega töötab ta ühes kehapiirkonnas ja teise käega hoopis teises piirkonnas. Sellega saavutab professionaal kliendi erilise lõõgastatuse.

 

PINGULDAV MASSAAŽ NÄOLE 

Metoodika koosneb kolmest osast: töö miimiliste ja muude kortsudega, töö periorbitaalse tsooni probleemidega ja töö huulte tsoonil, -taastades naha toonust ja rakkude kohevust kõikides kudedes kihiti.
Esmalt käsitletakse bioloogilist vananemist, varajast fotovananemist, samuti lokaalseid reljeefimuutusi ning muutusi naha elastsuses. Massaaži tehnika põhineb sügaval ja täpsel lokaalsel muljumisel, soodustades mikrotsirkulatsiooni protsesse ja seega parandades troofilisust, kudede hapnikuga rikastamist ja detoksit. Tänu sellele, et laheneb pinge peamistes lihasgruppides, taastub näol täiuslik lihaskarkass, kusjuures püsiv lifting-efekt on koheselt silmaga näha.
Oluline osa tööst on pühendatud miimilistele kortsudele, mille olemus on seotud lokaalse permanentse kompressiooniga epiteelrakkudele ja ebapiisava tsirkulatsiooniga sidekoes.
Seminari kava sisaldab teoreetilist kursust, kus vaadeldakse põhjalikult varajase vananemise põhjuseid ja tekkemehhanisme kudedes, lokaalsete muutuste morfoloogiat ja võimalusi vabaneda patoloogilisest seisundist. Käsitletakse soovitatavaid täiendavaid füsioteraapilisi ja kosmeetilisi meetodeid, mis parandavad vananemisega seotud muutusi.

 

MIKROVANANEMIST ENNETAV MASSAAŽ NÄOLE

Metoodika koosneb kolmest osast: töö miimiliste ja muude kortsudega, töö periorbitaalse tsooni probleemidega ja töö huulte tsoonil, taastades naha toonust ja rakkude kohevust kõikides kudedes kihiti.
Esmalt käsitletakse bioloogilist vananemist, varajast fotovananemist, samuti lokaalseid reljeefimuutusi ning muutusi naha elastsuses. Massaaži tehnika põhineb sügaval ja täpsel lokaalsel muljumisel, soodustades mikrotsirkulatsiooni protsesse ja seega parandades troofilisust (protsess, mis seisneb elundite või koe mahu vähenemises), kudede hapnikuga rikastamist ja detoksit. Tänu sellele, et laheneb pinge peamistes lihasgruppides, taastub näol täiuslik lihaskarkass, kusjuures püsiv lifting-efekt on koheselt silmaga näha.
Oluline osa tööst on pühendatud miimilistele kortsudele, mille olemus on seotud lokaalse permanentse kompressiooniga epiteelrakkudele ja ebapiisava tsirkulatsiooniga sidekoes .
Seminari kava sisaldab teoreetilist kursust, kus vaadeldakse põhjalikult varajase vananemise põhjuseid ja tekkemehhanisme kudedes, lokaalsete muutuste morfoloogiat ja võimalusi vabaneda patoloogilisest seisundist. Käsitletakse soovitatavaid täiendavaid füsioteraapilisi ja kosmeetilisi meetodeid, mis parandavad vananemisega seotud muutusi.

 

PSÜHHO-BIO-STRUKTUURNE MASSAŽ NÄOLE (SPA massaaž)
metoodika on kombinatsioon kolmest erinevast baastehnikast: lõõgastav/antistress, lümfidrenaaž, tugev lihasmassaaž. See integreeritud massaažitehnika aitab kaasa nii psüühiliste kui ka füsioloogiliste probleemide lahendamisele. Nimelt aitab Antsitressi tehnika ennetada tervise probleeme, mis on tingitud ümbritsevast keskkonnast, vabastades pingeid ja stressi. Lümfidrenaažiga normaliseeritakse mikroelementide tasakaalu, mis on oluline inimkeha kohanemisel kliima/aastaaja muutusega ülemineku aastaaegadel. Neid kahte tehnikat toetab struktuurne tehnika, millega töötatakse kudede kihid sügavalt läbi.
SPA-massaži kaudu toimub sügav lõõgastumine (antistressi mõju), mis vabastab lihaste spasmid ja seeläbi toimub (näo)naha kortsude ennetamine, liigse vedeliku väljutamine, kudede elastsuse taastamine. Soovitatakse kasutada stressiga toimetuleku ja rehabilitatsiooni ajal pärast haigust, samuti vananemisega seotud probleemidega inimestele.

 

NÄO REKONSTRUEERIV MASSAAŽ TOPELTLÕUALE JA NÄOOVAALI TAASTAMISEKS

Emotsionaalsed väljendused, magamatus, eluviisid, geneetiline „kood“, päikesekiirgus ja keskkonna mõjud – see on kogumik mõjutusi, mida inimene näeb peeglist vananedes vastu vaatamas. Vananedes muutub näonahk kuivemaks ja õhemaks, kontuurid muutuvad, lihaste toonus alaneb, kortsud ilmuvad. Aja jooksul hakkab kaelal ja põskedel nahk „rippuma“, ilmub „topeltlõug“. Ilu ja nooruse säilitamiseks võimaldavad kaasaegsed kirurgilised ja kosmeetilised hooldused suurt valikuvõimalust sõltumata vanusest ja soost. Kõige füsioloogilisemaks meetodiks kehale on massaaž. Massaaži tulemuseks suudame taastada kudede uinunuid protsesse.

Näo rekonstrueeriv massaaž on võimeline maksimaalselt taastama näolihaste toonust ja säilitama nende nooruslikkust. Sellega me suudame parandada mikrotsirkulatsiooni ja taastada lihaste elastsuse. Loomulikult taastub tulemusena ka näo kontuur ja kortsud silenevad. Massaaž võimaldab lisaks lihaste elastsusele taastada ka naha elastsuse. Aktiivsed vibratsioonivõtted provotseerivad uute kollageeni- ja elastiini kiudude teket. Nahk taastab oma võimekuse ja vastupanu igapäeva stressile ja koormusele, selgelt väljendunud lifting-efektiga.

Selles massaažis keskendutakse just kõige kriitilisematele vanusega muutuvatele piirkondadele – näoovaal ja topeltlõug. Ühtlasi saab tugeva siluva efekti ka suuümbruse piirkond nn. „ribakood“. Massaaži tulemusel toimub aktiivne võitlus gravitatsiooni jõududega meie näole, nahale ja kontuurile, lisaks taastub vananemisest tingitud naha ja lihaste elastsus, kortsud silenevad läbi tugeva lifting-efekti.

 

SILMAÜMBRUSPIIRKONNA MASSAAŽ 

Metoodika on suunatud konkreetsete probleemide lahendamiseks õrna ja nõudliku periorbitaalse tsooni iseloomulikele probleemidele. Näidustused: „väsinud silmad“, tursed, tumedad silmaümbruse piirkonnad, „alla vajumine“. Väheneb kortsude sügavus ülemistel ja alumistel laugudel, kanavarbad. Selle spetsiaalse massaažiga toimub aktiivne verevarustuse parandamine. Läbi neurosedatiivse- ja lihassüsteemi tööbloki toimub lümfiringe parandamine. Saavutatakse miimiliste pingete maandamine troofiliste ja toniseerivate manipulatsioonidega.

Silmaümbruspiirkonna massaaži võib sooritada kui eraldi seisvat hooldust, ekspresshooldusena või kui täiendavat osa noorendavas hooldusprogrammis. Seda massaažitehnikat võib kasutada ka kui ennetavat hooldust. Tehnika on väga tulemuslik ja klientide poolt nõutud.

 

KOBIDO Jaapani imperaatorite näomassaaž

Jaapani naiste täiuslik nägu ei ole legend. Seda saab veenduda tänu unikaalsele Jaapani keiserlikule Kobido näomassaažile, mis ühendab nii esteetikat, lõdvestamist kui ka meditatsiooni.

Jaapani keelest tõlgitult tähendab „Kobido“ Ilu Säilitamise Teed ja on üheks kõige tõhusamaks tuntud looduslikuks meetodiks, mille abil on võimalik parandada naha seisundit ja aeglustada vananemisprotsessi.

Üks esimesi viiteid Kobido massaaži kohta võib leida iidsetest Jaapani kroonikatest 1472. aastal. Tolle aja keisrinna, kes sai oma naha välimuse eest hoolitsemiseks hooldusi, pööras Kobido näomassaaži seanssidele erilist tähtsust ja märkis seda kui “kõige armastatumaks” ja “võrreldamatu mõjuga”. Selle tulemusena on nimetatud massaažitehnika kuulsamaks muutunud ning nõudlus Jaapani aadlike seas on suurenenud, „et nende sile ja õrn nahk sarnaneks Sakura kroonlehele, joovastaks ja hullutaks”. Et isegi armutult mööduv aeg ei suudaks jätta oma jälgi jätta näkku ja kõike seda tänu just selle salapärase tehnikaga.

Jaapani näomassaaži teoreetiline alus baseerub diagnostilise meditsiini iidsel traditsioonilisel kontseptsioonil, nagu Anma, akupunktuur, töötamine näo meridiaanidega ja tsubo (akupressuuri punktid), samuti selgete ja kindlate käeliigutustega tehnikal.

Jaapani massaažis on kõik ebatavaline – ainulaadne, läänemaailmast täiesti erinev, näolihaseid rühmiti, mitte vaid üksikute lihaste mõjutamise tehnika peegeldab terviklikku, idale iseloomulikku maailmavaadet. Jaapani massaaži iseloomustab eriline liigutuste elegants, mis sarnaneb maagilise põnevaga käte tantsuga. Kõik võtted toimuvad lihtsate “õhuliste” liigutustega. Käte paigutamise tehnika selles massaažis erineb oluliselt sarnastest läänemaailma tehnikatest.

Teine tähelepanuväärne erinevus on multifunktsionaalsus. Igale võttele selles massaažitehnikas on iseloomulik mitmekülgne kokkupuude erinevate nahakihtidega, lihaste, nahaaluse rasva ja veresoonkonnaga, ergutades samal ajal vereringet, stimuleerides naha turgori ja rahustades närvisüsteemi.

Korrapärane Jaapani näomassaaž Kobido muudab naha elastseks, säravaks, värskendab näonaha tooni, taastab näo kontuurid ja pinguldab lihaseid, silendab kortse ja eemaldab turse. Samuti aitab see leida meelerahu ja sisemise harmoonia – massaažil on psühho-emotsionaalne mõju.

See massaaž on kogunud sajandeid vana teadmisi meditsiinis, filosoofias ja füsioloogias. Ta on pidanud vastu ajaproovile ja on aidanud paljudel naistel taastada ja säilitada oma ilu. Need teadmised väärivad seda, et nendega tutvust teha!

 

WAKAI KAO näomassaaž (Natalia Maslova autoritehnika)

Natalia Maslova kirjutab oma näomassaažitehnikast järgmist:

„Selle tehnika arendasin välja tuginedes oma aastatepikkuse kogemuse põhjal nii spetsialistina kui ka kliendina. Reisisin palju Aasias ja Idamaa riikides ning püüdsin kliendina kogeda erinevaid massaažitehnikaid. Mõnikord edukalt, mõnikord mitte väga … Võtsin käesoleva massaažitehnika väljatöötamise aluseks idamaise lähenemise näo taastamisele. Kõigi idamaiste massaažitehnikate üldpõhimõte on mõjutada keha bioloogiliselt aktiivseid punkte, mis on funktsionaalselt seotud siseorganite ja süsteemidega. Massaaži olulisimaks efektiks on keha loomuliku taastumise programmide aktiveerimine, et häälestada „terve keha maatriks”. Seetõttu ongi programmi nimi “noor nägu” – me ei tööta ühe probleemiga, vaid viime läbi tervetes kudedes toimuvate protsesside üldise taastamise. Tulemuseks on taastatud noor nägu! Massaažitehnika põhineb tööl aktiivsete punktidega, mis asuvad energeetilistel meridiaanidel. Nägu on suur terminal, kust tulevad ja lõpevad kõik kogu keha läbivad energiameridiaanid, sealhulgas ka kõige kaugemad, näiteks käte ja jalgade meridiaanid. Näol tehtavad manipulatsioonid resoneeruvad siseorganitele ja hormonaalsele süsteemile ning mõjutavad kogu organismi. Massaaži teostatakse sügavates kudedes, nahk “taaselustatakse”, silutakse, leevendatakse lihaspingeid ja taastatakse lihaste elastsus. Energiavoogude ja vereringe aktiveerimine värskendab nahka ja annab nahale elustatud tunde. Igat üksikut lihast töödeldakse kindla arvu kordustega. Ma nimetasin seda tehnikat sügavaks silumiseks. Töös kasutatakse vibratsioonitehnikaid, et saavutada maksimaalne lihaskiudude ja veresoonkonna aktiveerimine. Näo turgor ja ovaal taastatakse, peanahk saab täiendava verevoolu.

Massaaži tulemusel eemaldame näo ujuva ovaali, tõstame kulmud üles, moodustame põsesarnad, teeme selgema lõuajoone ja taastame kaela kauni joone. Eemaldame silmade all olevad tursed ja tumedad ringid, tagastame ilusa jume.

Tehnika on väga hõlpsasti omandatav ja tulemus on nähtav juba esimesest protseduurist!“

 

Skulptureeriv-vormiv süvakoe näomassaaž (BUKAALNE)

SKULPTUREERIV JA SÜVAKUDEDE NÄOMASSAAŽ on eksklusiivne alternatiivne noorendamise tehnika ilukirurgiale, süstidele ja teistele radikaalsetele vananemisvastastele protseduuridele. Kolme prantsuse skulpturaalse massaaži koolkonna ja pikaajaliste kogemuste baasilt on loodud tehnika, mis „töötab“ esimesest seansist alates ja annab hämmastavaid pikaajalisi tulemusi. Massaažikuur (8-10 protseduuri) taastab täielikult näo ovaali, eemaldab emotsionaalsed plokid (“maskid” ja pinged), parandab naha turgorit, tugevdab vere- ja lümfisooni, eemaldab tursed, leevendab asümmeetriat ja peatab gravitatsioonist tingitud muutused. Selle tehnika tunnusjoon on näo (limaskesta, nahaaluse rasva, näo- ja närimislihaste) sügav kihiline töötlemine suu kaudu (bukaalselt), kinnisilmi kinnastatud kätega. Teie käed hakkavad „nägema“ rohkem kui teie silmad! Suletud silmadega palpeerimine näitab meistrile kudede ja lihaste seisukorrast täielikku pilti, võimaldades sellega näo igat lihast töödelda ja „paika panna“.

Milles seisneb selle meetodi eksklusiivsus:

Tehnikale on lisatud fastsiaalne plokk, mis erineb teistest bukaalsetest tehnikatest!!! Fastsia aitab ennetada või leevendada lokaalseid pingeid konkreetse lihase piirkonnas (dekoltee, kael ja otsmik), kasutades selleks energiaimpulsse, ja tänu oma viskooselastsetele omaduste ka liigeste või luude seisundeid. See tagab täiusliku organismi terviklikkuse – minimaalse energiatarbimise ja töömahuga. Lihas-fastsiaalsed meridiaanid annavad meile selgema pildi, kuidas fastsia täpsemalt pehmendab kogu keha pinget, sõltuvalt rakendatava jõu suunast. Meister töötab enne bukaalse või skulpturaalse massaaži põhiplokki fastsia mõjutusega, töödeldes neid manuaalselt. Tänu sellele kiireneb lümfi- ja verevool, mis aitab toitaineid kohale toimetada ja eemaldada rakkudest jääkained. Kõik see muudab koed elastsemaks, mis omakorda võimaldab meistril järgnevates massaažiplokkides dekoltee-, kaela-, näo- ja peanaha piirkonnas maksimaalselt ja atraumaatiliselt töötada ja ning mis kõige tähtsam – ilma näoturseta!!!

Igakuine toetav protseduur kindlustab pikaajalise efekti, mis mitte ainult ei toeta töö tulemust, vaid tugevdab ka skulptorina näolihaseid ja -reljeefi.

 

 

Täpsema informatsiooni saamiseks helista  53718065, 6580181 või saada kiri info@iluks.ee.