MIKS NAHKA KOORIDA?
Vananeva naha korral aeglustub naha uuenemine ning ka naha koorimine muutub tähtsamaks.
Koorimine aitab eelkõige vabaneda elututest naharakkudest, seejuures ringjate liigutustega naha kerge masseerimine koorimisel elavdab vere- ja lümfiringet nahas ja selle aluskoes, mis omakorda parandab naha toitainetega varustamist, silendab ja pehmendab seda.
Värskelt kooritud nahk on mõnusalt pehme ja ühtlane, kuid koorimisega ei tohi üle pingutada. Tumedal nahal võib tugeva ärrituse tõttu välja lüüa hüperpigmentatsioon.
Kuidas aru saada, millal tuleks nahka koorida?
Seda on hea vaadata naha kuivuse järgi. Kui nahk ei läigi ja tundub katsudes kuiv, siis on aeg surnud naharakke eemaldada. Koorimist võiksid kaaluda ka siis, kui sul on aknele kalduv nahk ning tavapärane nahahooldus enam ei toimi.
Regulaarse koorimise toime näonahale
- Sügavpuhastab naha sinna kogunenud mustusest
• Eemaldab surnud naharakud
• Vähendab näonaha ketendust
• Muudab naha pehmeks ja siledaks
• Elustab jumet, annab sära ja värskust
• Kiirendab naha uuenemist
• Aitab aeglustada kortsude teket
• Tõhustab nahahooldustoodete imendumist ja toimet
• Ühtlustab nahatooni ja vähendab pigmendilaike
Kui tihti peaks nahka koorima?
Reeglina tasub normaalset nahka koorida korra nädalas – rasusemat näonahka ja rasusemaid piirkondasid kombineeritud nahatüübi puhul võib julgelt koorida isegi paaril korral nädalas. Ettevaatlik tasub olla kuiva naha koorimisel – korra umbes 10 päeva jooksul on täiesti piisav sagedus.
Proovi: Ainhoa koorija näole ja kehale, mille üheks koostisosaks on bambus. Koorija ühtlustab naha tooni jättes selle säravaks ja pehmeks. Vaata rohkem siit!
Proovi: La Cremerie kehakoorija granaatõuna-ja kiiviga. Kehakoorija sisaldab 99,9% looduslikke koostisosasid. Vaata rohkem siit!
Proovi: Taevaliku lõhnaga La Cremerie näokoorijat orhidee, viirpuu, naistepuna ja mustikatega. Sobib ka tundlikule nahale. Näokoorija sisaldab 99,9% looduslikke koostisosasid. Vaata rohkem siit!
Loe ka: Siidised käed, kuidas neid saavutada? või Miks on silmakreem vajalik?